Zonder extra mest tweeënhalve ton mais en twee ton gras meer per hectare
Leuke doelstelling die veel beloofd en altijd nog kan worden bijgesteld:Per hectare zeker tweeënhalve ton droge stof extra mais en twee ton droge stof extra gras oogsten. Dat is de doelstelling die het Ruwvoerplatform zichzelf stelt.
Het Ruwvoerplatform is een samenwerking tussen Wageningen UR, Limagrain, Barenbrug, ForFarmers Hendrix, PPP Agro Advies en Blgg AgroXpertus. De partijen willen deze opbrengstverhoging realiseren zonder inzet van meer meststoffen, water en gewasbeschermingsmiddelen.
Kringloopwijzer
Met gezamenlijke teeltadviezen wil het platform de ruwvoerproductie op melkveebedrijven verbeteren. De Kringloopwijzer is daarbij een eerste stap. De partijen in het Ruwvoerplatform kwamen onlangs samen tijdens de themadag ‘Van Beslisboom snijmais naar Ruwvoerplatform’.
Bron: veeteelt.nl/economie/nieuws/…
Dit topic is ook zichtbaar op het Prikkebord
Heb je nog maïshakselaar foto's of video's uit de oude doos! Help mee!
Op maishakselaars.nl plaatsen we elk jaar opnieuw duizenden foto's van de maisoogst.
Meld je eenvoudig aan voor deze website en maak elke week opnieuw kans op een geldprijs! De 5 meestbekeken van de week worden namelijk beloond!
Lid worden is heel eenvoudig!
Laatste reactie
Reacties
Hier zijn weer hoger kosten aan verbonden denk ik
Maar als [ruw]voer duur is kan dat wel winstgevent zijn
Maar hoe houd je het % klaver in de hand?
Te veel klaver is een gevaar voor een goede spijsvertering van de koe. Gras-klaver melkt als een trein als je de nadelen van een overmaat aan klaver maar kunt opvangen, en dat gaat veelal niet vanzelf!